K2

Dodanie 10 - 12 dní

K2 je v česko-slovenskom meradle ojedinelá dosková hra venovaná tematike horolezectvo. V priebehu cca 60 minútové partie zakúsi hráči všetky nástrahy vysokohorského prostredia. Rovnako ako v reálnom živote horolezcov aj tu nie je najdôležitejšie dosiahnuť čo najrýchlejšie vrchol, ale naplánovať si výstup tak, aby ste dostali svoje horolezcov späť do bezpečia.

V hre K2 riadi každý hráč dvojicu horolezcov, ktorí súperia s inými tímami v snahe dosiahnuť vrchol hory a prežiť až do konca 18denní expedície. Dôležitými prvkami hry sú preto výber vhodnej cesty k vrcholu, blokovanie iných hráčov, optimálne rozmiestnenie stanov a sledovanie počasia, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňuje obtiažnosť výstupu.

Hráči pohybujú horolezci po hracej ploche pomocou kariet, ktoré v jednotlivých fázach hry zahrávajú. Čím vyššie sa daný horolezec dostane, tým viac víťazných bodov získa na konci hry. S rastúcou nadmorskou výškou však treba dávať pozor na úroveň aklimatizácia. Ak poklesne pod hodnotu 1, vyčerpaný horolezec zomrie a hráč nedostane víťazné body, ktoré tento horolezec získal.

Hra bola nominovaná expertmi na hru roka 2012. Odôvodnenie poroty: U K2 sa nejedná o obyčajnú stolovú hru, veľmi pripomína simuláciu. Realistická a dôsledná realizácia horolezeckého scenára s vplyvmi počasia a ďalšími neistotami je dôvodom, prečo hráči dramatickú situáciu v horskej búrke vo výške viac ako 8 000 metrov priamo prežívajú. Horolezci prepadajú zúfalstvu, majú strach, radujú sa. Rozkolísané pocity a napätie, ktoré s impozantným horským masívom v pozadí pretrváva až do konca.

Rok vydania: 2019

34,80 €