Darčekové balenie piva Martins vs BERNARD

Ak ste alebo zháňate darček pre veľkého milovníka piva, práve ste ho našli.

Pivovarníci v Martinse varia pivo, ktoré je určené pre všetky pivoňky a pivonierov, ktorý zodpovedne pristupujú ku konzumácií tohto ušľachtilého moku z čoho logicky vychádza, že pivovarníci musia variť biologické pivo, ktoré neohrozuje našich zákazníkov na zdraví, čím im chceme dopriať možnosť dlhoročnej konzumácie piva Martins. 

Darčekové balenie  obsahuje: 1 x 0,5l výčapné svetlé pivo 10%, 1 x 0,5l svetlý ležiak 12% a 1 x 0,5l tmavý ležiak 11% 

Výčapné svetlé 10° - výrazná slamenná farba jačmeňa neskorej žatvy, kde je zreteľná iskrivosť rannej letnej rosivosti s vôňou hmatateľných nežne zobúdzajúcich sa kvasiniek s dozvukom chmeľového vánku sosnového hája.

Chuťový prejav začína kryštalickou čírosťou HaDveO, v ktorom sa postupne začína prejavovať organická chuť chmeľovej hexagonálnej mriežky, ktorej horkosť sa v závere splnovo prejavuje v zadných kalichových papilách.

Svetlý ležiak 12° - vo farbe je citeľná vrcholiaca splnitosť agátovej medovice, ktorá sa vo svetle prejaví výrazne jantárovo eliptickou oblosťou, kde iskrivosť piva vychádza z teplých tónov slnka končiaceho obzorom Sulina. Vôňa je ladená vo vysokom tóne jačmennej sladovej oktávy, ktorá spontánne prechádza do allegro tónov vône rozžmolených čerstvých lupeňov chmeľu.

Chuťový prejav vychádza z harmonického prepojenia aminokyselín s fruktózovou sladkosťou kvitnúcej lúky, ktorá pozvoľne prechádza do výraznej chmeľovej huňatosti ukončenej vlnitou horkosťou s nežným citrusovým Rittbergerom.

Tmavý ležiak 11° - farebný prejav vychádza z jasne uhľovo čierneho spektra a postupne až liknavo končí fokusným videním optimistu ako uhľovo čierna. Už pri prvom očnom kontakte s tmavou jedenástkou je zrejmá iskrivosť piva zodpovedajúca ranno kamennej jaskinosti.

Aróma zachytáva počiatočné nežné hvozdenie jačmenných zŕn končiace zúrivým pražením už mierne hysteriózneho sladu, výsledkom čoho je surrealistická dymová aróma. Chuť je postavená na začínajúcej sa sladkej zrnnosti vyzretého jačmeňa, ktorá kryhovým lomom končí v uzavretej kruhovitosti kávovej zemitosti.
Pil každý nesmrteľný!

Rovnako v darčekovom balení nájdete pivo z pivovaru Bernard ktorého príbeh sa začal písať v roku 1597 v Humpolci, v 30. rokoch 20. storočia v pivovare Bernard zamestnávala Mária Terézia Fugnerová 40 stálych zamestnancov. Pivovar si prešiel dobrým a aj tým zlým za dobu svojej existencie no koncom 20. storočia sa pivo Bernard vydalo Vlastnou cestou, cestou ku svojim priaznivcom. 

Darčekové balenie tiež obsahuje: 1 x 0,5 l Sváteční ležák 12° / 5%, 1 x 0,5 l Bezlepková ležák 12° / 4,9% a 1 x 0,5 l Bohemia ALE 8,2%

SVIATOČNÝ LEŽIAK s jemnými kvasnicami KVASNICOVÝ SVETLÝ LEŽIAK 12°

Sviatočný ležiak je výnimočné pivo s výrazným rezom, jemnou kvasnicovou chuťou a vôňou. Počas stáčania sú do piva pridané jemné kvasnice a pivo sekundárne dokvasia priamo vo fľaši. V pive sa môže nachádzať kvasnicová usadenina a môže byť pri konzumácii ľahko zakalené.

SVETLÝ LEŽIAK BEZ LEPKU 12°

Bezlepkový ležiak je vďaka obsahu lepku max. 20 mg/kg určený celiakom, teda osobám trpiacim celiakiou či alergiou na lepok. Osloví Vás tradičnou chuťou, ktorá je charakteristická svojou lahodnou plnosťou, vyváženou horkosťou sprevádzanou jemnou chmeľovou vôňou a hustou a bohatou penou.

VRCHNE KVASENÉ KVASNICOVÉ SILNÉ SVETLÉ PIVO

Okoreňte si aj Vy svoj deň vrchne kvaseným špeciálnym pivom Bernard Bohemian Ale, ktorý možno v nadsadení nazvať "sektom medzi pivami". Dokvasuje totiž priamo vo fľaši, a to vďaka kvasniciam, ktoré sú do fľaše počas stáčania pridané. Aj napriek svojim 8,2% alkoholu má sviežu ovocnú vôňu, čistú sladovú chuť so štipkou pikantného koriandra a jemnou hrejivosťou v doznievaní. S týmto, na slovenskom trhu unikátnym pivom, sa môžete tešiť na výnimočný zážitok, ktorý sa úplne vymyká tomu, na čo ste boli až doteraz zvyknutí!

19,50 €