Darčekové balenie biologického piva z Turca 10° + 12°

Ak ste pivkár alebo zháňate darček pre veľkého milovníka piva, práve ste ho našli.

Darčekové balenie biologického piva Martins pochádza z rodinného pivovaru ktorý vznikov v roku 2015 v Martine ako logická reakcia na neprijateľnú chuťovosť ponúkaných pív v turčianskej metropole Martin. V pivovare Martins sa valí pivo, ktorého chuťovosť je naviazaná na remeselnosť výroby biologického ležiaku martinského typu.

Pivovarníci v Martinse varia pivo, ktoré je určené pre všetky pivoňky a pivonierov, ktorý zodpovedne pristupujú ku konzumácií tohto ušľachtilého moku z čoho logicky vychádza, že pivovarníci musia variť biologické pivo, ktoré neohrozuje našich zákazníkov na zdraví, čím im chceme dopriať možnosť dlhoročnej konzumácie piva Martins.

Darčekové balenie biologického nepasterizovaného piva Martins obsahuje: 3 x 0,5l výčapné svetlé pivo 10%, 3 x 0,5l svetlý ležiak 12% 

Výčapné svetlé 10° - výrazná slamenná farba jačmeňa neskorej žatvy, kde je zreteľná iskrivosť rannej letnej rosivosti s vôňou hmatateľných nežne zobúdzajúcich sa kvasiniek s dozvukom chmeľového vánku sosnového hája.

Chuťový prejav začína kryštalickou čírosťou HaDveO, v ktorom sa postupne začína prejavovať organická chuť chmeľovej hexagonálnej mriežky, ktorej horkosť sa v závere splnovo prejavuje v zadných kalichových papilách.

Svetlý ležiak 12° - vo farbe je citeľná vrcholiaca splnitosť agátovej medovice, ktorá sa vo svetle prejaví výrazne jantárovo eliptickou oblosťou, kde iskrivosť piva vychádza z teplých tónov slnka končiaceho obzorom Sulina. Vôňa je ladená vo vysokom tóne jačmennej sladovej oktávy, ktorá spontánne prechádza do allegro tónov vône rozžmolených čerstvých lupeňov chmeľu.

Chuťový prejav vychádza z harmonického prepojenia aminokyselín s fruktózovou sladkosťou kvitnúcej lúky, ktorá pozvoľne prechádza do výraznej chmeľovej huňatosti ukončenej vlnitou horkosťou s nežným citrusovým Rittbergerom.

13,05 €